česky deutsch

8.A

Úvod » Třídy » 8.A

Vážení rodiče, prosíme o vyplnění.

POMOZME ukrajinským dětem adaptovat se v našem městě, v naší zemi; POMOZME jim najít náhradní domov a bezpečí

Žákovský parlament při ZŠ s RVJ Liberec Husova pořádá finanční sbírku určenou přímo ukrajinským dětem, které se svými rodiči uprchly před válkou a našly zázemí v našem městě. Děti budou navštěvovat adaptační pobyty na školách zřízené Statutárním městem Liberec po celém městě. Finanční náročnost je vysoká. Děti potřebují školní pomůcky, učebnice, základní školní vybavení atd. Řada z dětí zůstane v našem městě a od září se začlení mezi naše žáky do běžných tříd. Je v našem zájmu, aby jejich zařazení proběhlo co nejpřirozeněji a společně s libereckými dětmi vytvořily přátelské klima. Situace v mnoha rodinách není vůbec jednoduchá.

POMOZME jim a nám všem zároveň.

Svůj příspěvek je možné zaslat na účet: 2701173974/2010

nebo v  hotovosti vložit do určené kasičky, která bude umístěna na sekretariátu školy a během velké přestávky ve stánku POMOCNÁ TUŽKA.

Příspěvek do sbírky je dobrovolný, částka v min. výši 50,-Kč je odměněna fotografií živé vlajky, kterou vytvořili žáci a zaměstnanci školy.

Vážení rodiče, 

 

vzhledem k raketovému nárůstu cen potravin, které sami jistě zaznamenáváte a který nás bude dále provázet v návaznosti na blížící se zimní sezonu především v sezonních potravinách, byla vydána novela vyhlášky č. 107/2005 o školním stravování, ve které MŠMT upravuje rozsah finančních limitů na nákup potravin a z toho vyplývající výše úhrady pro žáky dle věkových skupin.

Náš rozpočet  na suroviny  byl již na jaře velice napnutý a při snaze vařit zásadně z čerstvých potravin se nám nedařilo podle našich představ vše ufinancovat. Skladbu jídla jsme často ovlivňovali právě finančním limitem. 

Na základě těchto dvou zásadních důvodů jsme přikročili od září 2021 k nepopulárnímu kroku a to výraznějšímu zdražení obědů pro žáky a zaměstnance. Nečiníme tak rádi, ale chceme si i nadále udržet trend vysoké kvality našich obědů a nadále ho zlepšovat. Vycházíme vstříc dietám, zařazujeme čerstvé ovoce a zeleninu, chceme se zapojit do projektu zdravé školní jídelny a to vždy ve snaze, aby dětem u nás chutnalo a byly spokojené.  

Prosíme proto o změny výše záloh pro platbu na nový školní rok.

Úpravy stravného:

Žáci 7 – 10 let       tj. 1. – 4.třída

Cena oběda 35,- Kč                   záloha měsíc    700,-Kč

 

Žáci 11 – 14 let   tj. 5. – 8.třída

Cena oběda 37,-Kč                    záloha měsíc    740,-Kč

 

Žáci 15 let a starší         9.třída

Cena oběda 39,-Kč                    záloha měsíc     780,-Kč

 

Zálohy prosím zasílejte převodem do 20.tého předchozího měsíce na bankovní účet školní jídelny

Česká spořitelna – kod 0800 číslo účtu 8950182 s vaším přiděleným VS

 

 

Blanka Lukeš Reindlová                                                            Marcel Novotný

Ředitelka školy                                                                        vedoucí školní jídelny

Rozvrh třídy

 

  0 1 2 3 4 5 6 7 8
  7:00 – 7:45 7:55 – 8:40 8:50 – 9:35 10:05 – 10:45 11:00 – 11:45 11:55 – 12:40 12:50 – 13:35 13:40 –14:25 14:35 –15:20
Pondělí   Osv Přd Fy Aj/Aj Ma Vv    
Úterý   Fj/Nj Ch Aj/Aj Čj/Ma Čj/Ma   Ov
Středa   Fj/Nj Čj Ma Hv Přd Děj    
Čtvrtek   Zem Aj/Aj Fj/Nj Čj Fy   Tv Tv
Pátek   Fj/Nj Ch Ov Ma Čj Děj    

 

 

Vážení rodiče, milé děti,

vítám vás v novém školním roce a doufám, že bude probíhat tak, jak má :-)

 

Vážení rodiče a přátelé školy, vzhledem k zvýšenému počtu stížností a podnětů Vás žádám o dodržování opatření vstupu do školy. Hlavní vstup je určen výhradně žákům na vstupní aktivovanou kartu. Pro rodiče a ostatní veřejnost platí povinnost užívat boční vchod s registrací na sekretariátu. Důvodem je zajištění bezpečnosti žáků a jejich osobních věcí v budově školy. Bez Vaši spolupráce nejsme schopni bezpečnost a ochranu majetku zajistit.

Děkuji za pochopení – ředitelka školy

Info ze dne 11.6.

Akce do konce roku:

15. 6. – PREZENTACE ZÁVĚREČNÝCH PRACÍ  8:30 – 11:00,

16.6.. exkurze do muzea v Ústí nad Labem, 80,- Kč

17.6. focení

20.-22.6. výlet 1500,- 

 28. 6. 2022- vybírání učebnic

LOUČENÍ 9. TŘÍD – 27. 6. 2022 – GALERIE – 14:00

                                  28. 6. 2022 - 9B – hřiště 

                                  29. 6. 2022 – 9A – aula (10:00 -11:00)               

 

Od 20.6. do 29.6. konec vyučování 12:40

 

Info ze dne 3.6.

Dne 16.6.2022 se uskuteční  vzdělávací akce v rámci projektu Každý může být úspěšný III. -výstava naši Němci v muzeu v Ústí nad Labem .

Cena výstavy 80 Kč. ZMĚNA!!!!!!

Úhrada nejpozději do 14.6. 2022.

Ojdezd: sraz na zastávce MHD Husova v 7:15

Odjezd 7:30

Příjezd: cca 14:00-15:00.

 

Dále prosím na TŘÍDNICKOU 13.6. peníze na školní výlet!

 

Třídní výlet 8.A

Datum konání: 20.6. -22.6.2022

Místo pobytu: Hoření Paseky, penzion Svět pod Ještědem, www.svetpodjestedem.cz

Odjezd: pondělí 20. 6. 2022, sraz na autobusovém nádraží 7:30, nástupiště č. 11

Odjezd autobusem 7:45 směr Český Dub

Příjezd: středa 22. 6. 2022 15:30

Cena 1500,- Kč (doprava, ubytování, 2x snídaně, 2x večeře, 1x oběd, doprava, vstup do muzea)

Program:  

Pondělí: start na Výpřeži - hřebenovka přes Kamenná vrata, Červený kámen a Pláně. Zde možný oběd, dále směr Hoření Paseky do penzionu Svět pod Ještědem.
Večeře

Úterý: Snídaně

Odjezd busem do Českého Dubu

Johanitská komenda a muzeum Karolíny Světlé

Výlet směr golfový areál Ještěd.  (www.golfjested.cz)   možnost zahrát si Adventure golf. Cena 90,-

Možnost oběda na golfu, dále lesopark Horka a návrat do Hodek

Večeře

Středa: Snídaně

Procházka krajem Karolíny Světlé

Oběd v penzionu

Možnost koupání a her

Odjezd 14:56 směr Liberec

Rozchod na nádraží

S sebou: Vhodné oblečení na turistiku, případné koupání, hygienické potřeby, kapesné, případně peníze na golf.

Pedagogický dozor:

Mgr. Hana Červinková 723250059

Mgr. Iva Kutrová

 

 

 

 

 

Info ze dne 1.5.

V pondělí 2.5. odpadá výtvarná výchova, konec vyučování 12:40.

V pondělí 16.5. se uskuteční speciální test schopností,  osobnostní dotazník a dotazník zájmů  pro děti, které přinesly návratku. Vše bude probíhat ve třídě. Začátek testu 7:45. Těm, co se profesních dotazníků neúčastní, začíná vyučování druhou vyučovací hodinu, tady 8:50. 

Dále prosím o zaplacení vodáckého kurzu, termín do 13.5. Děkuji. Info o kurzu děti mají. 

 

Lyžák očima dětí

Sobota

   V sobotu ráno jsme se sešli v 8:30 na autobusové zastávce v Harcově. Všichni jsme si naložili zavazadla do autobusu a rozloučili se s rodiči. Nasedli jsme si do autobusu a čekala nás hodinová cesta do Harrachova. Dorazili jsme na Rýžoviště, kde začali kluci nakládat zavazadla do rolby, která je vyvezla k chatě Studenov, zatímco jsme my stoupali do kopce. Po únavném výstupu k chatě jsem se dostali do jídelny a naobědvali se. K obědu byla výborná svíčková.

   Po obědě jsem si rozdělili pokoje a vybalili zavazadla. Když si všichni vyndali věci a odpočinuli si, tak jsme se vydali na procházku po okolí. Šli jsme po lesní cestě a občas zatočili do lesa. Prošli jsme kolem dvou sjezdovek a mávali na lyžaře. Po cestě jsme spolu vedli sněhové války a strkali se do sněhu. Ve čtyři hodiny jsme se vrátili zpět k chatě. Měli jsme čas volna a pak šli na večeři. 

   Po večeři jsme měli večerní program. Koukali jsme na film Synové hor, který byl o dvou běžkařích, kteří se ztratili ve sněhové bouři, kde umrzli k smrti. Potom si většina šla udělala hygienu a ještě se bavili. V deset hodin učitelé začali oznamovat že je večerka a že máme jít spát. Nikdo ten večer nemohl usnout, protože jsme nebyli unavení.

 

Jirka, Ami, Ema a Ondra

 

 

Neděle

Po naší první noci na lyžařském kurzu, jsme se vzbudili v 7:15:00 až na Daniela, který má tradici vstávat o hodinu dříve. Měli jsme 45 minut na to, abychom si ustlali a vyčistili si zuby. Přesně v 8:00:00 jsme šli všichni na snídani, která nám moc chutnala. K snídani jsme měli švédský stůl, takže jsme si mohli vybrat co jsme chtěli. Po snídani jsme měli hodinu na to, abychom se převlékli a připravili se na první lyžování na kurzu. V 9:00:00 jsme se sešli před chatou s lyžemi na nohou.  Rozdělili jsme se na lyžaře a na nelyžaře, poté jsme se rozdělili postupně do skupin od nejhorších po nejlepší. Následně jsme sjeli sjezdovku a počkali na výdej permic. Potom jsme sjeli na začátečnické sjezdovky abychom si připomněli základy lyžování. V 11:30:00 jsme se sešli pod kopcem, odevzdali permice a jeli nahoru pomocí kotvy. Ve 12:00:00 jsme šli všichni na oběd, který nám moc chutnal. Po obědě jsme měli odpolední klid. Ve 14:30:00 jsme se zas všichni sešli před chatou, ale tentokrát na běžkách. Pan učitel nám dal desetiminutovou lekci běžkování, ale nikdo se z toho nic nenaučil, protože jsme stejně všichni padali jako hrušky. Poté jsme šli na projížďku na běžkách ke sjezdovce a zpět. Po návratu jsme ještě měli závody, které nikdo z nás neměl možnost vyhrát (až na pár lidí). Pak jsme šli všichni na večeři, která byla také výborná a poté jsme měli večerní program. Pan učitel nám ukazoval, jak správně parafínovat a namazat běžky, zhlédli jsme poučné video o tom, jak správně jezdit. Poté jsme měli čas na to, abychom si vyčistili zuby a převlékli se do pyžama. V 22:00:00 jsme měli jít spát, ale nikdo to nedodržoval. Byla to naše druhá noc, takže jsme se vyspali dobře. Vcelku to byl docela fajn den.

 

Roman, Daniel a Matyáš

 

Pondělí

Třetí den na lyžařském kurzu nás vzbudila v 7:10 paní učitelka Wernerová. Musíme uznat, že to bylo asi to nejlepší probuzení z celého týdne. Když jsme si vyčistili zuby a převlékli, tak jsme se vydali na snídani. K snídani jsme tam měli připravený švédský stůl. Po snídani jsme vyrazili na sjezdovky. Ze začátku jsme se učili správnou techniku na curvingové oblouky a asi po hodině jsme si to jeli vyzkoušet na červenou sjezdovku. Ke konci nám pan učitel Junek dal volnou jízdu. V 11:45 jsme si dali sraz pod kotvou, po které jsme pak vyvezli začátečníky na snowboardu. K obědu jsme si nabídli chálku. Poté nás učitelé rozřadili do skupin na běžkách. První skupina pak odjela směrem na Ručičky kde nacvičovala správnou techniku na klasiku, ale i na skate. Druhá skupina se zastavila asi 2km od našeho ubytování kde také nacvičovali správnou techniku. Po nácviku jsme se všichni společně vrátili zpět na horskou chatu kde jsme měli přibližně hodinu a půl volného času před večeří. Během volného času jsme ve společenské místnosti zahráli spoustu stolních a karetních her jako je bang, uno a jenga. V 18:00 jsme se vydali do protější budovy na večeři. V průběhu večeře nám učitelé oznámili, že se v 19:30 sejdeme ve společenské místnosti a podíváme se film Pád do ticha. Film byl sice napínavý, ale většinu z nás to nebavilo. Mnohem více jsme se těšili na program, který nás čekal v průběhu filmu. V půlce filmu nám učitel sdělil, že se máme jít převléknout a jít před chalupu. Když jsme se všichni sešli venku, tak nás učitel rozmístil podél lana, se kterým jsme šli krátkou, ale dobrodružnou procházku lesem. Po příchodu jsme šli dokoukat film a po filmu jsme si hned zalezli pod peřinu a šli spát.


Petr, Marek, Lukáš, Filip, Simi

 

Úterý

           Naše úterní ráno začalo v 7:15 budíčkem. Ráno pokračovalo výbornou snídaní. Ke snídani bývala míchaná vajíčka, pečivo a sladký koláč. Po snídani jsme se šli pomalu připravovat na celodenní lyžování. V 9:00 jsme byli všichni nachystáni u rozcestníku, abychom vyrazili na sjezdovku. Po krátké rozcvičce jsme začali sjíždět úzkou cestu plnou menších i větších skokánků. 

            Na sjezdovce jsme se seřadili a začali sjíždět dolů. Dole pod sjezdovkou jsme se rozdělili do menších skupin, rozdali si skipasy a postupně jsme vyjížděli kotvou a pomou nahoru na kopec. Jezdilo se nádherně, sníh byl krásně upravený a bylo málo lidí, pak Kája najela 300 z místa do turniketu na snowboardu a poranila si koleno. 

V 11:30 jsem se sešli u vleku a jeli na chatu na oběd. Po obědě jsme měli zkrácený polední klid, při kterém jsme se snažili nabrat alespoň trochu energie. Po odpočinku jsme se znovu vydali na sjezdovku. Bylo velké teplo a svítilo slunce, ale sníh už tak dobrý nebyl. Byly veliké sněhové muldy a špatně se jezdilo. Kája se držela zuby nehty a snažila se nepadat na zraněné koleno. Když jsme jeli poslední jízdu, tak Zuzka v půli kopce  najela do sněhové muldy, spadla, u toho se jí vypnuly obě lyže a letěla hlavou dolů pod kopec, tam zůstala ležet s vyraženým dechem. S vypětím všech sil jsme dorazili na chatu. Po večeři jsme měli večerní program, přišel k nám pán z horské služby. Bylo to velmi zajímavé, dozvěděli jsme se mnoho nových informací, jak se chovat v lese a na horách, když se někomu něco stane. Po večerním programu jsme si šli lehnout a psychicky se připravit na další den a celodenní výlet na běžkách. Úterní den jsme si všichni moc užili!

 

Naty, Zuzka, Kája

 

Středa

Na pátý den lyžařského kurzu byl naplánován celodenní výlet na běžkách. V sedm hodin ráno nás učitelé vzbudili a my se začali trousit z postelí. 

V osm hodin ráno byla snídaně, jako každý den byl švédský stůl.

Po snídani jsme se začali chystat na celodenní běžkování. Do batohu jsme si sbalili náhradní oblečení, pití a předpřipravený balíček s jídlem. Odjezd byl naplánován na 9:30, předtím jsme si mazali lyže. Společně jsme se vyfotili a vyrazili na cestu. Pohromadě jsme dojeli k Ručičkám, kde jsme se rozdělili do skupin. Ti pomalí někam odjeli a my vyrazili na pořádný výlet dlouhý přes dvacet kilometrů. Potom, co jsme minuli několik menších rozcestích, jsme přes Krakonošovu snídani dojeli na Voseckou boudu, kde jsme pojedli řízky. Po jídle jsme se vydali směr Labská louka, ti rychlejší dojeli až k prameni Labe a ti pomalejší čekali na Filipa, který si zapomněl batoh u boudy. Pokračovali jsme přes nejvyšší vrchol Libereckého kraje Kotel. Následoval náročný sjezd, při kterém došlo k hromadné srážce a několik dalších menších pádů. Jakmile jsme se z nepříjemného terénu dostali k Lysé hoře, kde na nás čekalo nebezpečné klesání po sjezdovce. Ti odvážnější to vzali s běžkami na nohou, ti méně zkušení to sjeli po zadku. Jakmile jsme vybočili na lesní cestu, čekal na nás poslední úsek přes chatu Ručičky až k našemu ubytování. Když jsme přijeli, měli jsme k jídlu teplou polévku. Po lehkém šlofíku jsme připravovali nepřipravené divadlo. Následně jsme se přesunuli do jídelny, kde jsme si dali výbornou večeři. V 8 nám začalo divadlo, kde vystupovaly různé pokoje. Viděli jsme zajímavá vystoupení, která se převážně týkala horské služby. Všichni jsme si den užili a v 10 jsme zalehli do postelí. 

 

Jakub, Martin, Jakub, Filip, Antonín

 

Čtvrtek

Čtvrteční ráno, nohy unavené z běžek, jsme jako každý den s prázdnými žaludky napjatě očekávali lahodnou snídani. Kuchaři nás nezapomněli potěšit míchanými vajíčky a skvělým jídlem nám dodali tolik potřebnou energii ke skvělým výsledkům v nadcházejících závodech. 

S menšími či většími obtížemi se nám povedlo dostat se do pevných sjezdařských bot a plni nadšení se narovnali do skupin na startovním rozcestí směrem na sjezdovku.

Fronta na skipasy se nám zdála nekonečná, sluníčko neúprosné a čerstvě upravený sníh tak lákavý, že jakmile se čipové kartičky dostaly do našich rukou, už jsme stáli na vleku. 

Po asi hodině strávené na svahu se k nám dostala informace, že se můžeme přesunout na vedlejší mírnější svah opatřený slalomovými tyčemi a trpělivě vyčkávajícím davem měřičů pod ním.

K odpolední aktivitě se po poledním klidu objevila ve sněhu podrážkou vyrytá startovací čára, přes kterou přejely lyže každého běžkaře - závodníka. Podle nejrychlejších časů a překvapených obličejů učitelů pohodlně usazených v lehátkách v cíli, byl čtyřkilometrový okruh, na který nás vyslali, záležitostí maximálně na půl hodiny pro ty nejzapálenější sportovce a aktivním klidovým programem pro pohodáře výhledomily.

K večeři jsme se nacpali skvělými langoši a spokojeně si odešli odpočinout do svých pokojů před začátkem napínavého a tajemstvím naplněného večerního programu.

Za světlem svíček jsme se vydali z upravené cesty nahoru do kopce mezi stromy a sněhem po kolena se jeden za druhým brodili k našemu cíli ve tmě - Janově skále.

Každý z nás, i učitelé, našel odvahu pozadu spadnout do napřažených rukou vedlejší třídy a my tak vděční za společně strávený lyžák scházeli z kopce zpátky k chatě. Svědomím, že se náš pobyt, který utekl až příliš rychle, blíží ke konci, jsme zalezli do postelí a naposledy usnuli v chatě Studenov.

 

Anička Z., Rosi V., Klaudi B., Terka Z. a Juli W.

 

Co dodat, myslím, že jsem si všichni lyžák mximálně užili, počasí nám přálo a drobná nachlazení ke kurzu bohužel patří.

Už se těšíme v prvním červnovém týdnu na vodák.

 

 

 

 

 

 

 

edpokládané výdaje

Pracovní sešit Čj      90 Kč

Pracovní sešit Ma     150 Kč

Pomůcky na Vv        50 Kč

Časopis Aj                250 Kč

Učebnice Aj             570 Kč

Žákovský zápisník     20 Kč

Učebnice Nj  400 Kč ( pouze němčináři, samozřejmě)

Lyžařský kurz    4000 Kč 5.3.-11.3.2022 Studenov

Vodácký kurz      2200.- 6.6.-10.6. 2022  Malá Skála

SRPŠ.                   500 Kč

 1 balení papírových kapesníků

1 balení papírů do kopírky, prosím ne eko, jsou tmavé, nebo se zasekávají, děkuji

 

Organizace školního roku

Podzimní prázdniny : 27.10 - 29.10.

Vánoční prázdniny: 23.12 - 2.1.2022

Pololetní : 4.2.2022

Jarní prázdniny : 14.2. - 20.2.2022

Velikonoční prázdniny: 14.4.2022

Hlavní prázdniny: 1.7..-31.8.2022

 

Třídní schůzky 

7.10. 2021 18:00 v učebně 206

25.11. 2021 Konzultace online 16-18.

13.1. 2021 Konzultace online 16-18.

31.3. 2022 Konzultace 

26.5. 2022 17:00 v učebně 206

 

Uvolňování z výuky a zdravotní způsobilost

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Žádáte-li o uvolnění z výuky na více než 3 dny, vyplňte prosím oficiální žádost, kterou najdete na webu školy (Naše škola - dokumenty), a podepsanou ji pošlete po žákovi. Žádost musí být zaevidována.

Zdravotní způsobilost je platná dva roky, měla by být aktualizována pro výjezdy do ciziny a lyžařský kurz ! Pokud vám brzy způsobilost vyprší, myslete na to, že bude třeba ji aktualizovat.

Omlouvání žáků

Při nemoci:

  • ihned email třídní učitelce (případně zanechat vzkaz na sekretariátu školy) - info o nepřítomnosti
  • po nemoci písemně v žákovském zápisníku, v den nástupu do školy odevzdat třídní učitelce
  • omluvenka se píše i na jednu zameškanou hodinu (např. návštěva lékaře)!

Pro uvolnění během vyučování:

  • písemně před odchodem - v žákovském zápisníku (informace stačí vyučujícímu učiteli, s omluvenkou v žákovském zápisníku, potom za třídním učitelem)

Pro dlouhodobější uvolnění z výuky (rodinné důvody, sport):

  • vyplnit žádost o uvolnění (ke stažení v dokumentech školy), odevzdat třídní učitelce

 

Kontakty

Škola:                                     Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, Liberec

Adresa:                                  Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, Liberec, Husova 142/44, 460 01

E-mail:                                    info@zskola.cz

Telefon ředitelna:                731 632 396

Telefon kancelář:                 731 632 396

Ředitelka:                              Mgr. Blanka Lukeš Reindlová    

Třídní učitel:                          Mgr. Hana Červinková

hana.cervinkova@husovaliberec.cz

Z technickoorganizačních důvodů není možné pravidelně zajišťovat okamžitý vstup do budovy na zazvonění.