česky deutsch

2.A

Úvod » Třídy » 2.A

Vážení rodiče, milé děti, vítejte na stránkách třídy 2.A

 

 

Dnešní výtvarka 2.a

 

Informace ze dne 18.1.:

Při středeční Pč půjdeme na hřiště. Děti budou ve skupinkách kreslit potravinovými barvivy obrázky do sněhu. Potřebují: prázdnou pet lahev (s otvorem ve víčku), příp. rozprašovač a starší oblečení (možno použít to na ven, do ŠD - kdyby je někdo postříkal...).

 

Vážení rodiče,

na tomto odkaze si rozklikněte tabulku s uvedeným seznamem pro výběr knížky (knížek). Předem děkujeme!

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1tAjZo-cdSn90Oclz1Ig6qrKHwB_yYncT1mSJTIv_0HE/edit?usp=sharing

 

Výlet na ježdících

Ve středu 13.1. jsme se s 2.a vypravili do hor. Autobus nás vyvezl na Českou chalupu, kde si děti v čerstvě napadaném sněhu vyšlapávaly cestičky, ujížděly nové dráhy, stavěly skokánky atd. Po necelých 2 hodinách se nachýlil čas k návratu do Liberce. Zvolili jsme cestu po vlastní ose: z České chalupy až do Lidových sadů. Jízda dolů nebyla po celé trase idylická, ale děti si ji přesto moc užívaly. Po celou dobu sjezdu radostně křičely a smály se, což nás těšilo - stejně jako to, že se nikomu nic nestalo a všichni se v pořádku vrátili do školy :). Už teď se jistě všichni těší na další překvapení!

 

 

Informace ze dne 8.1.:

1/ Moc chválím některé děti (a rodiče - tento úkol opravdu vyžadoval vaši pomoc) za vzorně splněný dom. úkol - Rodokmen. Děkuji, že vedete děti k pečlivé práci :-).

2/ Také chválím děti, které si na čtvrteční hodinu čtení přinesly svou novou knihu a představily nám ji.

3/ V pondělí 11.1. budou děti na Vv potřebovat menší větvičku listnatého stromu.

4/ Na středu máme pro děti nachystané 3. překvapení. Plánujeme výlet s ježdíky na Českou chalupu (záleží na počasí). Zatím neprozrazujte - děti nic neví  ;-).

5/ Na přestávky si děti mohou do školy nosit hračku/-y. Téměř denně chodíme také v rámci dopoledne ven - nutné teplé, nepromokavé oblečení!

6/ Pokud děti nemají, donesou si do školy novou knihu na dílnu čtení. Na prvouku se nám teď hodí i encyklopedie o lidském těle.

Přeji všem krásný zasněžený víkend

K. Štěpánová

 

Informace ze dne 6.1.:
Ve čtvrtek 14.1. 2021 proběhnou od 17:30 online třídní schůzky. Na třídní schůzky se připojíte přes účty dětí - učebna Český jazyk 2.A (Google Meet).

 

Informace ze dne 30.12.:

Vážení rodiče, 

níže přikládám informace týkající se nástupu dětí 4.1. 2021 do školy:

1/ 1.- 2. třídy – výuka probíhá prezenčně. Rozvrh zůstává stejný jako před prázdninami.

2/ Obědy: opět nabízíme 3 možnosti, kdy můžete děti vyzvedávat:

a) po obědě, cca ve 12:30h u SPŠT,

b) ve 12:45 – 13:00h u školy

c) od 15:00h. Čas mezi 13 – 15h tráví děti s pí vychovatelkou venku a musely by se vracet do školy dříve. Děkujeme za pochopení.

3/ Školní družina bude fungovat od 6 – 17 hod. Režim stejný jako před svátky 6:00 – 7:00 společný klub – ranní družina – vchod bočním vchodem. Od 7:00 otevřen hlavní vchod, děti jsou ve třídách – nemísí se. Odpolední režim do 16:00 hod po odděleních, od 16:00 – 17:00 služba jednoho oddělení.

4/ Pokud by měl někdo zájem využívat školní družinu (dětský klub) i po 17. hodině, informujte mě.

DO NOVÉHO ROKU PŘEJI VŠEM HLAVNĚ HODNĚ ZDRAVÍ, POHODU A SPOKOJENOST. 

K. Štěpánová

 

 

  1 hod. 2 hod. 3 hod. 4 hod.
po OSV ČJ MA Vv
út AJ ČJ MA ČJ
st ČJ MA PRV
čt AJ PRV MA ČJ
ČJ ČJ MA AJ

 

Z důvodu nařízení vlády se Školní klub na naší škole ve dnech 21. a 22.12. neotevře!

 

Informace ze dne 12. 12.:

1/ Pokud máte nějaké dotazy k prospěchu či chování vašeho dítěte, obracejte se na mě prostřednictvím emailu, popř. po předchozí domluvě telefonujte. Tímto  řešením můžeme nahradit konzultační třídní schůzky, které  zřejmě vzhledem k situaci nebude možné uskutečnit ani v lednu. Hodnocení za první pololetí bude vycházet hlavně z toho, jak se děti zapojují do výuky ve škole (v případě distanční výuky doma) a jak plní školní povinnosti (domácí úkoly, nošení pomůcek, apod.)

2/ Pokud nevstoupí v platnost jiné nařízení, bude výuka od 4.1. 2021 probíhat dle stejného rozvrhu jako doposud. Provoz školy ŠD/DKH od 6:00 do 18:00 hod.

3/ Na primauca se děti mohou podívat na výuková videa č. 8 - 11, učivo si procvičit i s pracovními listy a diktáty.

4/ Moc děkujeme mamince Pavlínky za stromeček do třídy - hned v pátek se děti nadšeně vrhly na jeho zdobení :).

5/ Děkuji také všem, kdo již zaslal knihu (dárek pod stromeček). Pokud jste ještě nedodali, pošlete co nejdříve - domluvený termín je do 14.12.

Všem přeji příjemný víkend K. Štěpánová

 

 

 

Informace ze dne 4. 12.:
1/ Dětský klub - od pondělí 7. 12. 2020 se otevírá ranní provoz dětského klubu v čase od 6:00 do 7:00 h. Vstup bočním vchodem do prostoru ranní družiny. Od 7:00 h hlavní vchod - děti mohou přicházet do tříd. 
Odpolední provoz školní družiny je do 15:00 h  bez spojení skupin. Od 15:00 do 16:30 h možné spojení dětí v rámci ročníku. Dětský klub bude od pondělí 7. 12. 2020 v provozu od 16:30 do 18:00 h.
Provoz dětského klubu se týká dětí, které jsou do něj přihlášeny. 

2/ Máme za sebou dva skvělé dny - včerejší zimní "výlet" k Lesnímu koupališti a dnešní Andělskou školu. Děkujeme všem členům Mikulášovy družiny za úžasné herecké výkony a pí vychovatelce 2.B Kačce Matrasové za přípravu dílů na výrobu dnešního překvapení :).

3/ Ve škole sledujeme adventní kalendář na: https://decko.ceskatelevize.cz/advent

4/ Na fotografii si všimněte vánočního stromečku vpředu - výrobek našich dětí spolu s novou CLIL pí učitelkou Simonou Křikavovou.

 

 

Informace ze dne 1.12.:

1/ Ve čtvrtek 3.12. budou mít děti 1. hodinu angličtinu. Cca v 9h vyrazíme na malý výlet směr Lesní koupaliště, kde se nasvačíme. Cestou nás čekají různé úkoly a hry. S sebou: batůžek bez učení, klíče, svačinu, pití, vhodnou obuv a teplé oblečení (nejlépe nepromokavou bundu), čepici, rukavice a šálu. Nezapomeňte na roušku. Na 11,45 se přesuneme rovnou na oběd. Děti si můžete u SPŠT vyzvednout ve 12h.

2/ V pátek nezapomeňte na „Andělskou školu“. Pozor! Na oběd od školy odcházíme až ve 12,15h.

3/ Paní vychovatelka připomíná vhodné oblečení do družiny na pobyt venku. Některé děti nemají ani čepici!

 

Informace k týdnu od 30. 11.:

1/ Ranní družina je i nadále od 7, 00 ve třídě 2.a

2/ Děti přicházejí do školy (do družiny i na výuku) hlavním vchodem k šatním skříňkám u třídy

3/ Učíme se podle rozvrhu platného od 18. 11.

4/ Dochází k úpravě odchodů na obědy a tudíž i možnosti vyzvedávání dětí - v týdnu vám pí vychovatelka posílala změny časů obědů, tzn. i odchodů od SPŠT.

5/ V případě nepřítomnosti žáka hledejte přehled plánovaného učiva na daný týden v učebnách (classroom) předmětů ČJ, MA, PRV.

6/ V průběhu týdne si s DÚ nosí děti domů sešity – prohlížejte je s nimi, ať máte přehled o probíraném učivu i o tom, jak žák ve škole pracuje.

7/ Na pondělí 30.11.: čtecí karta, deník, už z 18.11. mají mít děti ve škole rodinnou fotografii. Zítra ji budou nutně potřebovat i ti, co ji dosud nedonesli!

8/ Na čtvrtek 3.12. plánujeme s pí vychovatelkou na 3. a 4. vyuč. hodinu malý výlet (odměna za postup v celoroční hře). Vše ale záleží na počasí. Podrobnosti zašlu nejpozději ve středu 2.12.

 9/ V pátek 4. 12. nás čeká  projektový den Andělská škola  (děti mohou přijít v maskách). Moc děkujeme za zasílanou nadílku.

10/ Děkuji všem, kteří si prohlédli čtvrtletní hodnocení a notýsek podepsali :).

11/ Na primauca se můžete zaměřit na videa č. 4 – 7, prac. listy č. 3 – 9

K. Štěpánová

 

Informace ze dne 22.11.:

1/ Naše ranní ŠD bude od zítřka 23.11. až do odvolání od 7,00h u nás ve třídě. Děti vejdou hlavním vchodem – otevřou si kartou a vstoupí vrchem ke své šatní skříňce.

2/ Odpolední ŠD: Jelikož prozatím nefunguje školní koutek, nabízíme 3 možnosti, kdy můžete děti vyzvedávat:

a) po obědě, cca ve 12:30h u SPŠT,

b) ve 12:45 – 13:00h u školy

c) od 15:00h. Čas mezi 13 – 15h tráví děti s pí vychovatelkou venku a musely by se vracet do školy dříve. Děkujeme za pochopení.

3/ Na velkou přestávku chodíme ven. Děti potřebují teplé oblečení.

4/ V notýsku „Motýlek“ najdete v pondělí 23.11. čtvrtletní hodnocení, prosím podepište.

Pěknou neděli všem 

K. Štěpánová

 

 

Informace ze dne 15.11.:

Vážení rodiče,

níže si můžete prohlédnout rozvrh 2.a platný od středy 18.11. Rozsah výuky 4 vyučovací hodiny (7:55 - 11:45). Do rozvrhu zařazen anglický jazyk skupin v běžném rozsahu. Kolem 12.hod odchod na oběd. Družina bude fungovat v čase 6:30 – 16:30.

Zítra tedy naposledy v online škole a ve středu se budu na všechny těšit ve škole skutečné :).

K. Štěpánová

 

 

 

Informace ze dne 5.11.:

1/ Zítra si budeme při prvouce povídat o druzích ovoce (peckovice, malvice, bobule). Pokud máte nějaké ovoce doma, umožněte dětem, aby si je (např. i v průběhu hodiny) mohly rozkrojit a podívat se na uložení semínek :). Děkuji

2/ Dělení hodin se nám osvědčilo - dělíme každý den 3. a 4. hodinu. Skupiny si vždy další den měníme. Děti předem upozorňujeme, do jaké učebny se mají přihlásit. Stejný systém bude platný i příští týden.

 

Informace ze dne 3.11.:

1/ V hodinách se učíme používat chat. Některé zvídavější děti se zajímají o další možnosti užití klávesnice (psaní velkých písmen, písmen s diakritikou - např. ň, apod.).Docela špatně se mi na dálku některé věci vysvětlují - pokud by o to stálo zrovna vaše dítko, věnujte mu, prosím, pár minut navíc a ukažte některá základní tlačítka a jejich funkce. Děkuji

2/ Pro přístup do učeben používejte zásadně odkaz ve "streamu" - nazvaný "videokonference kurzu" (tam ho najdou všichni, tedy i žáci, kteří pracují na telefonu či tabletu). Dnes jsme se totiž chvilku hledali... 

3/ Zítra ráno se sejdeme na Čj a Mat ve společné učebně, Prv a Čtení budeme mít ve 2 skupinách.

4/ Co budeme zítra potřebovat - všichni: na Mat pokladničku s papírovými mincemi, popř. mince skutečné, na Prv nůžky. 

Pokud děti mají - nepovinné: na Čj plyšák - pes, na Čtení - encyklopedie hub. Také budeme číst o skřítkovi z Lexikonu ohrožených druhů strašidel 1 (V. Klimtová)

                                          

Pěkný večer všem K.Štěpánová a E. Hrůzová

 

Informace ze dne 2.11.:

1/ Pochvala všem dětem! Opravdu se moc snaží a z velké většiny zvládají výuku sledovat :). Pokud se stane, že v dané půlhodině nestihnou cvičení dodělat, dodělají v přestávce či odpoledne.

2/ Dnes jsme s pí vychovatelkou dětem na mail poslaly pozvánky do nově založených učeben. Zítra ráno se ještě sejdeme při společné ČJ, ostatní hodiny budou už v oddělených učebnách Lištiček a Zajíčků (Aj, Mat, Čj). Půlené hodiny (kromě Aj) zatím ale nejsou pevně dány, tento týden považujme za zkušební.

3/ Pokud se někomu stále nedaří přihlásit dítko do Prima.uca, mám zprávu, že je vše opraveno. Autorka radí, aby se rodiče nepokoušeli o opakovanou registraci, ale přihlásili se a případně generovali nové heslo,  které přijde do mailu. Stejný postup vám na naší WA skupině popisuje i paní Součková - moc děkuji :). Připomínám ještě, že přihlášení je dobrovolné, stránky nemají nahradit naši online výuku, pouze pomoci dětem při nepochopení výkladu, či potřebě procvičování učiva českého jazyka.

Pozor! Nezapomeňte mě informovat, že jste dítě přihlásili!

 

Od pondělí 2.11. platí nový rozvrh hodin pro on - line výuku:

 

     PONDĚLÍ  ČJ MA PRV Ćj
     ÚTERÝ     ČJ AJ MA ČJ
     STŘEDA      ČJ MA PRV ČJ
     ČTVRTEK     AJ MA ČJ MA
     PÁTEK       ČJ MA PRV ČJ

 

! Počátky hodin jsou od pondělí 2. 11. posunuty na 8,30 (1. h.), dále 9,30 (2. h.); 10,30 (3. h.) a 11,30 (4. h.). Přihlašujte se do dané učebny vždy 5 minut před začátkem hodiny!

Napište mi, pokud děti zaregistrujete na primauca. Přidám jejich emailové adresy do seznamu uživatelů, kteří mohou užívat licenci pro naši třídu :).

Pokud jste se zaregistrovali na primauca.cz , můžete využívat k domácímu procvičování ČJ výuková videa (zpočátku především doporučuji Opakování psaní z 1. ročníku a výkladové a procvičovací video k učivu DRUHY VĚT).

 

Změna v přístupu k on-line hodinám

Pro lepší přehlednost a rychlejší přístup se žáci k on-line setkání mohou plošně dostávat skrze odkazy přímo v Google učebně. Je nutné dodržovat stanovený rozvrh hodin. Odkaz lze nalézt vždy v hlavičce kurzu (pokud žák pracuje na počítači):

Snímek obrazovky 2020-10-14 v 19.45.55 (png)

Nebo pod hlavičkou kurzu ve "streamu" - nazvaný "videokonference kurzu" (tam ho najdou všichni, tedy i žáci, kteří pracují na telefonu či tabletu).

Odkaz je pro daný předmět stále stejný - bez ohledu na čas a den.

 

Rozvrh třídy

  0 1 2 3 4 5 6 7 8
  7:00 – 7:45 7:55 – 8:40 8:50 – 9:35 10:05 – 10:45 11:00 – 11:45 11:55 – 12:40 12:50 – 13:35 13:40 –14:25 14:35 –15:20
Pondělí   OSV HV MA AJ (Durn) / ČJL   ČJL    
Úterý   MA / AJ (Flo) ČJL ĆJL ČJL MA      
Středa   ČJL TV PRV ČJL      
Čtvrtek   AJ (Flo) / ČJL PRV MA / AJ (Durn) VV        
Pátek   TV ČJL MA AJ (Flo, Durn)        

 

 

 

Informace ze dne 13. 10.
Informace k uzavření školy a distanční výuce

Potvrzení o uzavření školy k poskytnutí OČR na děti do 10tilet nebude škola vydávat. K poskytnutí ošetřovného postačí čestné prohlášení žadatele.
 
Obědy nebudou v době uzavření školy poskytovány. Odhlášení bude provedeno centrálně, není třeba nic řešit.
 
Distanční výuka bude probíhat prostřednictvím google classroom a google meet. Je nutné aktivovat účty (u mladších dětí prosíme o pomoc rodiče). V rámci gmail účtu žáka je aplikace učebna (najdete vpravo nahoře – 9 kostiček). Při otevření učebny na žáka čekají dlaždice s názvy jednotlivých předmětů. Je potřeba přijmout pozvání a zapsat se do každého z nich. V rámci každého předmětu bude vygenerován odkaz na online hodinu prostřednictvím google meet. Stačí se v daný čas připojit k videohovoru.
 
Rozsah online výuky: probíhá cca v 30 min blocích (viz zaslaný rozvrh ) - 2.třídy:  9:00; 10:00; 11:00 (tzn. 3 vyučovací bloky denně)

Rozvrh hodin 2.a:

po - Čj, M, Prv

út - Čj, Aj, M

stř - Čj, M, Prv

čt - Aj, M, Čj

pá - čj, M, Čj
 
V případě, že žák není schopen pracovat online z jakýchkoli důvodů, kontaktuje zákonný zástupce třídního učitele. Na základě dohody se s rodiči spojí přidělený pedagogický pracovník a poskytne žákovi individuální pomoc. Pro třídu 2. A: paní vychovatelka Eva Hrůzová..
 
Vzhledem k povinnosti účasti na distančním vzdělávání prosíme o důsledné omlouvání žáků dle školního řádu a informací z třídních schůzek.

 

ANGLICKÝ JAZYK ZE DNE 11.10.

Následnující týden budeme procvičovat číslovky 1-12 (psaná forma), otázku How old are you? I´m... How old is he, she? This is my friend.... testík bude z předcházejících frází a číslovek, v uč. budeme na str.10, v prac. sešitě do str. 9.

 

 

Informace ze dne 9. 10.

1/ Tento týden se dětem ve škole moc dařilo. Musím je pochválit především za zvládnutí abecedy ( i když složitější řazení slov, např. začínajících na stejné písmeno, ještě dělá většině potíže). Dále děkuji za papírové růže - děti si s nimi a Dustinem užily prima matematiku :). Ale nejvíc je asi bavilo společné podzimní tvoření (viz. foto níže :)). Díky za množství přírodnin k tématům listnaté a jehličnaté stromy!

2/ Děkuji všem za pomoc při shánění Josífka Sedmilháře - výtisků již máme dost.

3/ Na pondělí 12.10.  – čtecí karta, vlastní kniha (někteří mají dočteno a potřebují novou!)

4/ Mám pro vás nachystané informace ke google classroom - dostanete je v emailu.

Odpočinkový víkend všem přeje K. Štěpánová

Podzimní tvoření - skupinová práce, 7.10.

 

Informace ze dne 2.10.

1/ Děkuji za hojnou účast na on-line TS. Pokud jste se někdo nestihl přihlásit, napište, pošlu info emailem.

2/ Dnes aktualizovaná informace ke kroužkům – viz hlavní web stránka. Kroužky nadále fungují mimo ZPĚV, KYTARA, FLÉTNA.

3/ Vzhledem k otevření Klášterní ulice jsme rychlejší s obědem, vyzvedávejte děti u SPŠT cca o 10 minut dříve. Děkuji.

4/ Na pondělí 5.10.: čtecí karta, vlastní kniha, máte-li doma, tak na mat by se nám hodila papírová růže (povídání o střelnici :)).

Některé děti ani dnes nezvládly odříkat abecedu. Další příležitos dostanou hned v pondělí :).

5/ V úterý 6.10. se od 10h vypravíme do Lid. sadů na Anifilm - Čapkovské pohádky. 

6/ V prvouce budeme tento týden probírat listnaté (7.10.) a jehličnaté (8.10.) stromy. Děti si mohou k tématům přinést encyklopedie, větvičky, listy, plody,...

7/ Děkuji, že posíláte 500,- (viz. včerejší TS).

Pohodový víkend všem 

K. Štěpánová

 

Podzimní vycházka 1.10.

Při dnešní dopolední vycházce jsme se zaměřili na pozorování podzimní přírody. Dustin děti naučil několik slovíček - např. autum, maple, linden, oak, fog,... Děti si cestou také nasbíraly přírodniny na podzimní účes. Podívejte se na jejich vydařené výtvory :).

 

Návštěva OGL - Příběh linky

 

 

Telefonní čísla a adresy:

Škola: Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, Liberec

Adresa: Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, Liberec, Husova 142/44, 460 01

Web: www.zskola.cz

E-mail: info@husovaliberec.cz

Sekretariát školy: 731 632 396

Sborovna 1. stupeň: 725 088 832

Družina: 739 334 394

Ředitelka: Mgr. Blanka Lukeš Reindlová                                    

Třídní učitelka: Mgr. Kateřina Štěpánová  (601 339 774)

Vychovatelka:  Eva Hrůzová  (608 855 316)

 

Organizace školního roku

Školní prázdniny

Vánoční:             23.12. 2020 – 3.1. 2021  

Pololetní:              29.1. 2021

Jarní:                    1. – 7.2. 2021

Velikonoční:         1.4. 2021

Hlavní:                   od 1.7. 2021

 

Třídní schůzky a konzultační dny

26. 11. 2020    konzultační den, na tyto schůzky se budete přihlašovat elektronicky dle vašich časových možností
14. 1. 2021      konzultační den                                                                      
25. 3. 2021      konzultační den
20. 5. 2021      od 17:00 h společné schůzky

 

Všem přeji úspěšný školní rok a těším se na shledanou ve škole.

K. Štěpánová

Organizační zajištění chodu školy od 1.9.2020

 1. Vjezd vozidel i vstup osob do areálu školy je s ohledem na STAVBU přísně zakázán. Výjimku mají někteří zaměstnanci, kteří byli řádně poučeni o možnostech využívaní prostor vyhrazené stavbě.
 2. Žáci a zaměstnanci školy využívají venkovní areál  (prostor hřiště) v režimu, který umožňuje stavba, vždy po konzultaci s ředitelkou školy nebo školníkem. Přístup na hřiště je umožněn pouze z budovy zadním vchodem. Průchod z areálu není možný! Při činnostech na hřišti je nutné brát v úvahu provoz stavby. Aktivity, které mohou omezit provoz stavby, nejsou dovoleny.
 3. Vstup rodičů a veřejnosti do školy je umožněn pouze bočním vchodem po registraci na sekretariátu školy. Zákonní zástupci s aktivovanou vstupní kartou mohou využít  vestibul pro efektivnější  komunikaci prostřednictvím místních telefonních linek. V prostorech se však s ohledem na zajištění protiepidemiologických opatření zdržují co nejkratší dobu, vždy s ROUŠKOU!!!
 4. Všichni zaměstnanci, žáci, zákonní zástupci, návštěvníci a veřejnost dodržují stanovená opatření platná v danou dobu vyhlášená KHS nebo MZd.  
 5. Ranní provoz školní družiny a dětského klubu Husova je od 6:00  a vstup je zajištěn bočním vchodem prostřednictvím aktivované karty. V ojedinělých případech lze využít zvonek DKH – ŠD umístěný u vstupních vnitřních dveří bočního vchodu. Do budovy vstupuje tímto způsobem výhradně žák nikoli rodič. Potřebuje-li zákonný zástupce vstoupit do budovy, využívá zásadně pouze zvonek na sekretariát, který je v provozu od 7:00 hod.
 6. Žáci přicházejí do školy 7:35 – 7:50. Do šaten vstupuji po skupinách podle pokynů a organizace zaměstnanců školy. V prostorech šatních skříněk se zdržují pouze na dobu bezpodmínečně nutnou. 
 7. Po vstupu do budovy si každý desinfikuje ruce. Totéž provádí při vstupu do třídy a po každém užití toalet nebo příchodu z venku. Osoby s alergií na desinfekční prostředky se řídí individuálním postupem (krémy, hygienické ubrousky apod.) Na dodržování hygienických opatření dbají pověření zaměstnanci školy.
 8. Vstup do šaten není rodičům v době ranního příchodu žáků z důvodu omezených prostorových podmínek povolen. Pověření zaměstnanci školy pomohou žákům nižších tříd, především prvních ročníků. Pro 1. třídy platí v prvním týdnu září volný průchod do třídy   bez přezouvání společně pouze s jedním zákonným zástupcem.
 9. Během celého dne probíhá průběžně zvýšená hygienická údržba toalet a společných prostor.
 10. Žáci svačí (konzumují všechny potraviny) zásadně ve třídě, nikoli na chodbách a dalších společných prostorech. Přesun ze třídy do třídy provádí co nejrychleji, snaží se minimálně zdržovat na chodbách s žáky jiných tříd.
 11. Zaměstnanci dodržují principy častého a efektivního větrání dle předem stanovených pokynů.
 12. Obědy jsou zajištěny dle dříve stanoveného rozpisu v externích prostorech. Při přechodu ke stravování je nutné se řídit platnými podmínkami nařízení KHS nebo MZd.   V externích prostorech je bezpodmínečně nutné dbát nařízení daných subjektů a jejich zaměstnanců.
  Žáci 2.stupně  7.-9.třída ( stravování ZŠ – 5.květen) odchází ze školy společně s pověřeným pracovníkem školy, který následně zajistí dohled nad žáky v průběhu stravování. Po obědě odchází žák samostatně domů nebo se samostatně vrací na odpolední vyučování bez pedagogického dohledu. Žáci 6. tříd opouští místo stravování ( SPŠTex.) samostatně pouze po ukončení vyučování, v případě odpoledního vyučování se vrací s pověřeným pracovníkem školy.
 13. Vzhledem k přechodu a využívání stravování mimo objekt školy není možné zajistit přesný časový harmonogram. Velice prosíme zákonné zástupce o pochopení a loajalitu. Není vůbec jednoduché skloubit všechny proměnné a vyhovět všem podmínkám a nařízením. Je velmi pravděpodobné, že návraty dětí ze stravování, popřípadě možnost vyzvedávání dětí po obědě u výdejny stravování budou klouzavé, mohou se měnit a může se stávat, že bude nutné krátit čas na vypracování některých úkolů, které budou muset děti dodělat doma. Naším cílem však bude takovým  situacím předcházet a jejich četnost minimalizovat.
 14. Výběr jídel pro 2.- 9. ročník během období září – leden se provádí prostřednictvím webové aplikace www.strava.cz s kódem příslušné výdejny a vaší emailové adresy. Nezapomeňte se včas registrovat a aktivovat karty podle instrukcí na příslušné nástěnce třídy žáka.
 15. Obědy 1.9.2020 budou zajištěny pouze pro děti  využívající  školní družinu či DKH v tento den. Oběd tohoto dne je potřeba speciálně přihlásit ( týká se MŠ Kláštěrní-1.tř. a SPŠTex pro 2.-5.roč.) Vyučování tento den pro všechny žáky končí 9:35. Organizaci výuky v dalších dnech najdete na třídních nástěnkách jednotlivých tříd.
 16. Výuka tělesné výchovy bude probíhat v běžném režimu, pokud nedojde k omezení KHS nebo MZd. Výuka plavání 3. tříd zatím není jistá.
 17. Pokud nedojde ke zhoršení situace, turistický kurz pro 6.ročníky se koná v termínu. Výjezd do Anglie byl cestovní kanceláří zrušen. Další výjezdy, školy v přírodě a akce mimo školu se budou konat dle aktuálních možností s prioritou je uskutečnit dle běžných zvyklostí.
 18. Snahou vedení školy je realizovat chod školy v maximálně možném běžném režimu.
 19. V případě nařízení KHS nebo MZd používání roušek je žák povinen mít s sebou minimálně 2 roušky + hygienický igelitový sáček. Dodržuje všechna platná pravidla.
 20. Konkrétní informace týkající se dané třídy, naleznete na webových stránkách své třídy.

V Liberci dne 25.8.2020

                                                                       Mgr. Blanka Lukeš Reindlová